Zamki Szkocji - Spynie

Zamki Szkocji - Spynie

Zamki Szkocji - Zamek Spynie

Pałac Spynie, znany również jako Zamek Spynie, był przez około 500 lat ufortyfikowaną siedzibą biskupów Moray w Szkocji.  Powstanie pałacu datuje się na koniec XII wieku.  Znajduje się on około 500 m od pierwszego oficjalnie zasiedlonego kościoła katedralnego diecezji Moray, na obecnym cmentarzu Spynie.  Przez większość okupowanej historii zamek nie był opisywany jako pałac - termin ten pojawił się po raz pierwszy w Rejestrze Moray w piśmie z 1524 r.

Pierwszy zamek był budowlą drewnianą, zbudowaną pod koniec XII wieku i ujawniono to podczas wykopalisk przeprowadzonych w latach 1986–1994. Wykopane dowody sugerują, że budynki były otoczone prostokątnym pierścieniem i rowem, które wydają się otaczać obszar mniej więcej taki sam jak XIV-wieczna ściana osłonowa. Prawdopodobnie budynki składałyby się z domu biskupa z sienią, izbą sypialną i kaplicą, a także mieszczącym warzelnię i piekarnię.


Zamki Szkocji-Zamek Spynie
Zamki Szkocji-Zamek Spynie
Zamki Szkocji-Zamek Spynie

DG

Blog fotograficzny ze zdjęciami mojego autorstwa. Zdjęcia zamków Szkocji, krajobrazy, Szkocja, Chorwacja, Polska. Na stronie również trochę mojej muzyki elektronicznej.

You might also like