Fotografia od dawna była moim hobby. Początkowo miałem aparaty Smiena, a następnie już Zenit. Generalnie to moje sesje wyglądały tak, że szedłem z psem na spacer i fotografowałem to, co zwróciło moją uwagę. Nigdy jakoś nie robiłem tego „zawodowo” a tylko dla zabicia własnego czasu i zajmowania się czymś. Później fotografowałem aparatem Minolta 500 si i Nikonem F65 i to były moje ostatnie aparaty analogowe. Następnie nastała era aparatów cyfrowych to też się dostosowałem do zmian. Miałem po drodze  Fuji 5000 si, ale tylko chwilowo, bo nie miałem lepszej opcji na daną chwilę. Później już zostałem przy marce Nikon i do dzisiaj fotografuję aparatem tej marki.

Pierwszy (cyfrowy) był Nikon D50 a później już zmieniłem na Nikon D300s. Dosyć długo miałem ten aparat, ale później nadszedł czas na wypróbowanie pełnej klatki i teraz fotografuję aparatem Nikon D610. Na blogu są zdjęcia wykonane różnymi aparatami, jak i telefonem komórkowym.

Obecnie zdjęcia na stronie są to głównie szkockie krajobrazy. Oczywiście jest trochę zdjęć z Polski i zdjęcia z Chorwacji. Dodaję też stare zdjęcie, które kiedyś zrobiłem, a z jakiegoś powodu ponownie mi o sobie przypomniały.

Jako że na chwilę obecną Szkocja jest moim domem, to postanowiłem zwiedzić jak największą ilość szkockich zamków. Zamki Szkocji to chyba najbardziej rozpoznawalna tematyka, jeśli chodzi o Szkocję. No może potwór z Loch Ness też jest tu bardzo istotny.