Zamki Szkocji - Glamis

Zamki szkocji-zamek Glamis. Glamis castle scotland

Zamki Szkocji - Zamek Glamis

Zamek Glamis położony jest w Forfar w hrabstwie Angus.Zamek ten jest to chyba najbardziej królewski zamek jako ,że tutaj urodziła się królowa matka Elżbieta Bowes-Lyon i siostra obecnej królowej Elżbiety 2 Małgorzata. Elżbieta 2 natomiast dosyć często bywała tu jako dziecko.
Jego początki sięgają XI wieku, stąd pochodzi jego najstarsza cześć, jaką była wieża mieszkalna służąca, jako dom myśliwski. Według wiele przekazań to w zamku tym zamieszkuje duch Szarej Damy – lady Janet,która to w 1530 została ( jak to często kiedyś w szkocji bywało ) Oskarżona o czary. Lady Janet została spalona na wzgórzach zamku w Edynburgu.
Najstarsza część zamku pochodzi z XI wieku. Była to wieża mieszkalna, która pełniła funkcję królewskiego domu myśliwskiego. W XVII wieku zamek został gruntownie przebudowany.

Nie tylko duch szarej damy gości w zamku Glamis.
Zamek wiele razy stał się miejscem makabrycznych scen.
Do zamku przybyła zamożna rodzina by schronić się tu przed zagrażającym im klanem.Zamiast pomocy zamknięto ich w komnacie nie pozostawiając nic do jedzenia ani picia. Gdy pomieszczenie otworzono, jeden z więźniów jeszcze żył. Zjadał kawałki ciał swoich bliskich by nie umrzeć z głodu.

Kilkaset lat później, panowie z zamku Glamis urządzali sobie polowania na ludzi. Jedną z ofiar był ciemnoskóry służący rozszarpany przez psy na oczach dam śmiejących się do rozruchu. Niektórzy uważają, że jeden z widywanych tu duchów należy właśnie do ofiary tego bestialstwa.


Zamki Szkocji-Zamek Glamis

Zamki Szkocji-Zamek Glamis

You've successfully subscribed to DG
Great! Next, complete checkout to get full access to all premium content.
Error! Could not sign up. invalid link.
Welcome back! You've successfully signed in.
Error! Could not sign in. Please try again.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.
Error! Stripe checkout failed.
Success! Your billing info is updated.
Error! Billing info update failed.