Zamki Szkocji - Glamis

Zamki Szkocji - Glamis

Zamki Szkocji - Zamek Glamis

Zamek Glamis położony jest w Forfar w hrabstwie Angus.Zamek ten jest to chyba najbardziej królewski zamek jako ,że tutaj urodziła się królowa matka Elżbieta Bowes-Lyon i siostra obecnej królowej Elżbiety 2 Małgorzata. Elżbieta 2 natomiast dosyć często bywała tu jako dziecko.
Jego początki sięgają XI wieku, stąd pochodzi jego najstarsza cześć, jaką była wieża mieszkalna służąca, jako dom myśliwski. Według wiele przekazań to w zamku tym zamieszkuje duch Szarej Damy – lady Janet,która to w 1530 została ( jak to często kiedyś w szkocji bywało ) Oskarżona o czary. Lady Janet została spalona na wzgórzach zamku w Edynburgu.
Najstarsza część zamku pochodzi z XI wieku. Była to wieża mieszkalna, która pełniła funkcję królewskiego domu myśliwskiego. W XVII wieku zamek został gruntownie przebudowany.

Nie tylko duch szarej damy gości w zamku Glamis.
Zamek wiele razy stał się miejscem makabrycznych scen.
Do zamku przybyła zamożna rodzina by schronić się tu przed zagrażającym im klanem.Zamiast pomocy zamknięto ich w komnacie nie pozostawiając nic do jedzenia ani picia. Gdy pomieszczenie otworzono, jeden z więźniów jeszcze żył. Zjadał kawałki ciał swoich bliskich by nie umrzeć z głodu.

Kilkaset lat później, panowie z zamku Glamis urządzali sobie polowania na ludzi. Jedną z ofiar był ciemnoskóry służący rozszarpany przez psy na oczach dam śmiejących się do rozruchu. Niektórzy uważają, że jeden z widywanych tu duchów należy właśnie do ofiary tego bestialstwa.


Zamki Szkocji-Zamek Glamis

Zamki Szkocji-Zamek Glamis

DG

Blog fotograficzny ze zdjęciami mojego autorstwa. Zdjęcia zamków Szkocji, krajobrazy, Szkocja, Chorwacja, Polska. Na stronie również trochę mojej muzyki elektronicznej.

You might also like