Wieliczka

Wieliczka

Jest to jedna z ciekawszych atrakcji z okolic Krakowa. W kopalnie tej byłem za dziecka więc już był czas by sobie odświeżyć trochę wspomnienia. Do Kopalni jest bardzo dobry dojazd z Krakowa. My wybraliśmy pociąg i podróż trwała około 15 minut. Z racji tego ,że w tej kopalni byłem jako dziecko to jedyne co pamiętam to lizanie słonej ściany. Zresztą do dzisiaj można to robić.
Kopalnia cały czas jest czynna tyle ,że sól uzyskuje się z solanek. Wycieczka była około 40 osobowa i towarzyszył nam przewodnik ,który wszystko opowiadał. Cała wycieczka trwała około 2 i pół godziny

Generalnie kopalnia nie tyle co jest atrakcyjna z powodu solowych rzeźb i podziemnych jezior ,ale sam fakt przebywania w miejscu gdzie formowało się to wszystko miliony lat jest jak dla mnie bardzo majestatyczne. Tworzenie się osadów solnych zaczęło się 13 milionów lat temu więc naprawdę robi wrażenie a samo wydobycie soli zaczęło się około 6 tysięcy lat temu.

DG

Blog fotograficzny ze zdjęciami mojego autorstwa. Zdjęcia zamków Szkocji, krajobrazy, Szkocja, Chorwacja, Polska. Na stronie również trochę mojej muzyki elektronicznej.

You might also like