Split

Split

Split, w Chorwacji, to urocze miasto, które oferuje wiele atrakcji turystycznych. Położone jest nad Adriatykiem i jest znane z pięknej starówki, która jest doskonałym miejscem do spacerów i zwiedzania.

Jednym z najważniejszych zabytków jest Dioklecjański Pałac, który jest częściowo zamieszkały i częściowo udostępniony do zwiedzania. Pałac jest doskonałym przykładem architektury rzymskiej i składa się z wielu pięknych dziedzińców, kolumn i fontann.

Innym must-see w Split jest Katedra św. Dujma, która została zbudowana na ruinach starożytnego pałacu i jest jednym z najważniejszych zabytków chrześcijaństwa w Chorwacji. Wiele sklepów i restauracji oferuje lokalne specjały, takie jak owoce morza, wino i sery.

Split jest również idealnym miejscem do plażowania, a najlepsze plaże znajdują się na wyspie Brač, która jest położona kilka minut od miasta promem. Wiele wycieczek oferuje wycieczki łodzią po okolicznych wyspach i zatoczkach.

Wycieczka do Splitu to nie tylko okazja do zwiedzania, ale także do wypoczynku na plaży i poznania pięknego wybrzeża Adriatyku. To miejsce z pewnością zapadnie w pamięć na długo i będzie inspirujące do powrotu.

Split w pochmurną pogodę.

Split Chorwacja
Split Chorwacja
Split Chorwacja
Split Chorwacja
Split Chorwacja
Split Chorwacja
Split Chorwacja
Split Chorwacja
Split Chorwacja

DG

Blog fotograficzny ze zdjęciami mojego autorstwa. Zdjęcia zamków Szkocji, krajobrazy, Szkocja, Chorwacja, Polska. Na stronie również trochę mojej muzyki elektronicznej.

You might also like