Moje miasto

Moje miasto

Krótki pobyt w moim mieście rodzinnym. Odpoczynek od Szkocji.  Przyznaję ,że po kilku latach nieobecności miło było zobaczyć stare i nowe mury. Czas spędzony ze znajomymi na długo zostanie w pamięci. Miasto zmienia się bardzo szybko. Ostatnio właśnie odnowiono rynek, co widać na zdjęciach.

Oława to miasto w województwie dolnośląskim, które ma bardzo interesującą historię. W średniowieczu była to ważna osada handlowa, która słynęła z produkcji sukna. W XV wieku miasto zostało zniszczone przez husytów, ale szybko się odbudowało i kontynuowało swój rozwój.

W czasie wojen śląskich miasto było kilkakrotnie zajmowane przez wojska pruskie i cesarskie. W XIX wieku Oława stała się ważnym ośrodkiem przemysłowym, a w szczególności produkcji włókienniczej i maszynowej.

Jedną z najciekawszych historii w mieście jest opowieść o mostku kolejowym, który łączy Oławę z sąsiednim miastem. Mostek ten jest bardzo stary i jego historia sięga początków kolei we Wrocławiu. Przez wiele lat był on jedynym połączeniem między Oławą a resztą kraju i był bardzo ważny dla mieszkańców i przemysłu w mieście.

Dzisiaj mostek ten jest częścią szlaku turystycznego i jest popularnym miejscem spotkań mieszkańców. Jego historia jest ważna dla tożsamości miasta i jest często wspominana przez miejscowych.

Ogólnie rzecz biorąc, Oława to miasto z bogatą historią i wieloma ciekawymi opowieściami do opowiedzenia. Jeśli jesteś zainteresowany historią i kulturą Dolnego Śląska, warto wybrać się do Oławy i poznać jej historię na własne oczy.


DG

Blog fotograficzny ze zdjęciami mojego autorstwa. Zdjęcia zamków Szkocji, krajobrazy, Szkocja, Chorwacja, Polska. Na stronie również trochę mojej muzyki elektronicznej.

You might also like