Zakamarki

Zakamarki

W Edynburgu dużo jest ciekawych zakamarków ukrytych od turystycznego zgiełku. Czasami trzeba tylko wejść w jakąś boczną uliczkę by cos ciekawego i nowego zobaczyć.

Dean Village to malownicza dzielnica Edynburga, która położona jest w dolinie rzeki Water of Leith, niedaleko od centrum miasta. To spokojne i urokliwe miejsce, które przyciąga turystów swoim wyjątkowym charakterem.

Dawniej Dean Village było oddzielną wsią, która rozwinęła się wokół młyna Dean, a w XIX wieku stało się częścią Edynburga. Obecnie dzielnica jest znana z urokliwych, kamiennych domków z czerwoną dachówką, a także z pięknie zachowanych budynków fabrycznych i warsztatów rzemieślniczych z XIX wieku.

Dean Village słynie z pięknych krajobrazów, w tym ze względu na malownicze widoki na rzekę Water of Leith i zielone tereny rekreacyjne. Znajduje się tam również wiele kawiarni i restauracji, gdzie można spróbować lokalnych specjałów.

Ciekawostką jest to, że Dean Village było kiedyś centrum produkcji mąki, a w mieście działały wiele młynów. Obecnie wiele z nich zostało przekształconych w mieszkania i biura, ale pozostało kilka, które są wciąż używane, takie jak młyn Archerfield, który jest teraz luksusowym hotelem.

W Dean Village znajduje się również wiele zabytkowych kościołów, w tym św. Tomasza Apostoła i St. Bernard's Well. Ciekawostką jest fakt, że St. Bernard's Well to miejsce, które było popularne w XVIII wieku, kiedy to bogaci mieszkańcy Edynburga podróżowali tam, by zażyć kąpieli w wodzie mineralnej, która była uważana za leczniczą.

Dean Village to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie spokojne i urokliwe miejsca, w których można odpocząć od miejskiego zgiełku. To również interesujące miejsce dla miłośników historii, architektury i sztuki, którzy chcą zobaczyć jedno z najpiękniejszych miejsc w Edynburgu.


Dean Village - Edynburg
Dean Village to malownicza dzielnica Edynburga, która położona jest w dolinie rzeki Water of Leith, niedaleko od centrum miasta. To spokojne i urokliwe miejsce, które przyciąga turystów swoim wyjątkowym charakterem.

DG

Blog fotograficzny ze zdjęciami mojego autorstwa. Zdjęcia zamków Szkocji, krajobrazy, Szkocja, Chorwacja, Polska. Na stronie również trochę mojej muzyki elektronicznej.

You might also like