Makarska-Uliczki

Makarska-Uliczki

W Makarska to nie tylko morze i plaża. Szczerze mówiąc, zanim wybraliśmy się do Makarski to nie wiedziałem ,że również i tu jest coś ala stare miasto podobne do Dubrovnika. Myślałem, że tu głównie jest nowa zabudowa. W godzinach południowych gdzie większość ludzi spędza na plaży, udaliśmy się właśnie na odkrywanie miasta. Był to dobry wybór właśnie dlatego, że prawie w ogóle nie było tłoków porównując ten sam czas w Dubrovniku czy też w Splicie. Uliczki jak na Chorwację przystało. Wąskie i charakterystyczne.usytuowane bardzo blisko siebie.

W miasteczku znajduje się wiele uroczych uliczek, zwłaszcza w centrum historycznym. Wąskie, kamienniczne uliczki są pełne sklepików z pamiątkami, kawiarni i restauracji serwujących lokalne specjały. W samym centrum miasta znajduje się wiele zabytków, takich jak katedra św. Marka, zbudowana w stylu barokowym, czy XVIII-wieczny klasztor Franciszkanów.

Jedną z najbardziej malowniczych uliczek w Makarskiej jest ulica Kalalarga, zwana również Riva, która biegnie wzdłuż nabrzeża. To idealne miejsce na romantyczny spacer, gdzie można podziwiać widok na morze i wyspy oraz przystanek łodziowy, z którego organizowane są rejsy po okolicznych wyspach.

Inną ciekawą ulicą jest ulica Sveti Petar, która prowadzi do wzgórza Sveti Petar i kościoła na jego szczycie. Po drodze można podziwiać piękne kamienne domy z tarasami w stylu dalmatyńskim oraz wspaniałe widoki na okolicę.

Oprócz tego warto odwiedzić ulicę Kralja Petra Krešimira IV, która prowadzi do wspaniałych plaż. Na tej ulicy znajdują się liczne sklepy, bary i restauracje, a także pomniki i rzeźby, które przypominają o bogatej historii miasta.

W Makarskiej można znaleźć wiele innych uroczych uliczek, które są warte zobaczenia. To wspaniałe miejsce, gdzie można spędzić romantyczny wieczór, spacerować po uroczych uliczkach i delektować się pięknymi widokami na Morze Adriatyckie.DG

Blog fotograficzny ze zdjęciami mojego autorstwa. Zdjęcia zamków Szkocji, krajobrazy, Szkocja, Chorwacja, Polska. Na stronie również trochę mojej muzyki elektronicznej.

You might also like