Fort Augustus

Fort Augustus

Fort Augustus to niewielkie miasteczko położone w Szkocji, na południowym brzegu jeziora Loch Ness. Miejscowość ta jest popularnym celem turystycznym ze względu na swoje malownicze położenie oraz bliskość jednej z największych atrakcji turystycznych w Szkocji - legendarnego Loch Ness.

Fort Augustus powstało w XVIII wieku jako fortyfikacja mająca na celu ochronę Szkocji przed inwazją angielską. Nazwa miasta pochodzi od nazwy księcia Augustusa, którego osobiście zwiedził to miejsce. W XVIII i XIX wieku Fort Augustus stał się ważnym węzłem komunikacyjnym, będącym punktem przesiadkowym między kanałem Caledońskim a rzeką Ness. Dziś miasto jest znane przede wszystkim jako ośrodek turystyczny, oferujący wiele atrakcji dla odwiedzających.

Jedną z największych atrakcji Fort Augustus jest system pięciu śluz, który pozwala na przepłynięcie statkiem z jeziora Loch Ness do kanału Caledońskiego. To także idealne miejsce dla wędkarzy, którzy mogą łowić tu wiele gatunków ryb, w tym łososia, pstrąga i szczupaka.

Fort Augustus oferuje również wiele innych atrakcji turystycznych, takich jak Muzeum Łodzi Kanału Caledońskiego, Muzeum Loch Ness oraz wiele sklepów z pamiątkami i restauracji, gdzie można skosztować tradycyjnych szkockich potraw. W okolicach Fort Augustus znajdują się także liczne szlaki turystyczne, które umożliwiają zwiedzanie pięknej szkockiej przyrody.


Fort Augustus
Fort Augustus
Fort Augustus
Fort Augustus

DG

Blog fotograficzny ze zdjęciami mojego autorstwa. Zdjęcia zamków Szkocji, krajobrazy, Szkocja, Chorwacja, Polska. Na stronie również trochę mojej muzyki elektronicznej.

You might also like