Fontanna

Fontanna

Po prawie trzech latach renowacji w końcu oddali do użytku fontannę spod zamku w Edynburgu. Fontanna ta przeszła generalny remont. Wymienili i unowocześnili pompy i dysze. Niestety nie wiedzieć dlaczego zmienili też kolor. Obecny kolor jest zbyt pstrokaty i figury kobiet pomalowane na czarno zamiast na złoto jak to miało miejsce poprzednio. Może komuś się podoba ,ale moim zdaniem stara bardziej pasowała do otoczenia.

Fontanna pod zamkiem w Edynburgu, znana również jako Ross Fountain, to zabytkowa fontanna zlokalizowana w parku West Princes Street Gardens, w pobliżu słynnego zamku w Edynburgu. Została zaprojektowana przez architekta Jean-Baptiste'a Barrièra w 1869 roku i po raz pierwszy uruchomiona w 1872 roku.

W ciągu lat fontanna uległa znacznemu zniszczeniu i została wyłączona z użytku w 2009 roku. W 2016 roku rozpoczęto prace nad jej renowacją, które kosztowały około 1,9 miliona funtów szkockich.

Renowacja obejmowała kompletny demontaż i oczyszczenie fontanny, wymianę zniszczonych elementów oraz wprowadzenie nowych technologii, takich jak oświetlenie LED. Ponadto, renowacja dotyczyła także odrestaurowania oryginalnej kolorystyki fontanny.

W 2018 roku fontanna pod zamkiem w Edynburgu została ponownie uruchomiona i stała się jednym z najważniejszych punktów turystycznych w Edynburgu. Jej renowacja została bardzo pozytywnie odebrana przez mieszkańców miasta i turystów, którzy chętnie fotografują się przy tym pięknym zabytku.

DG

Blog fotograficzny ze zdjęciami mojego autorstwa. Zdjęcia zamków Szkocji, krajobrazy, Szkocja, Chorwacja, Polska. Na stronie również trochę mojej muzyki elektronicznej.

You might also like