Dubrownik

Dubrownik

Kolejny rok się rozpoczął to i planowanie ,urlopu trzeba zacząć. Zapewne ponownie Chorwacja, ale tym razem może inne miejsce. Poniżej trochę zdjęć z naszego pobytu w Dubrovniku w roku 2015. Na stronie jest już trochę zdjęć z naszych innych wyjazdów do Chorwacji.

Dubrownik, znany również jako "Perła Adriatyku", to urokliwe miasteczko położone w południowej Chorwacji, na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Jest to popularny cel turystyczny, który przyciąga miliony odwiedzających z całego świata ze względu na swoje zabytki, wspaniałe plaże i piękne krajobrazy. Historia miasta sięga czasów antycznych, a jego początki datowane są na VI wiek p.n.e. W czasach rzymskich Dubrownik nosił nazwę Ragusa i był ważnym ośrodkiem handlowym i kulturalnym w regionie. W średniowieczu miasto było niezależnym państwem, które dzięki swojej potędze handlowej i marynarskiej odnosiło wiele sukcesów i bogaciło się. W 1667 roku Dubrownik został zniszczony przez silne trzęsienie ziemi, ale udało się go odbudować i zachować jego piękno do dnia dzisiejszego. W Dubrowniku można zobaczyć wiele zabytków z różnych okresów historycznych, które przetrwały przez wieki i przyciągają turystów. Najważniejszym zabytkiem miasta jest Stare Miasto, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W obrębie Starego Miasta znajdują się m.in. katedra, pałac rektorski, kościoły św. Blaise'a i św. Wacława oraz liczne muzea. Dubrownik słynie również ze swoich pięknych plaż, które znajdują się na wybrzeżu Morza Adriatyckiego i oferują turystom wiele atrakcji, takich jak wędkarstwo, nurkowanie czy jazda na rowerze wodnym. W pobliżu miasta można też zwiedzić wiele atrakcyjnych miejsc, takich jak Park Narodowy Mljet, Korcula czy Cavtat. Dubrownik był również miejscem kręcenia wielu popularnych filmów i seriali, takich jak "Gra o Tron", "Robin Hood: Książę złodziei" czy "Porwanie Europy". Wszystko to sprawia, że miasteczko to jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych miejsc w Chorwacji.

👎
*Wcześniej napisałem,że planowanie urlopu czas zacząć więc teraz mała aktualizacja. Urlop zaplanowany był jednak cały odwołany ze względu na wirusa :( 
Dubrownik
Dubrownik
Dubrownik
Dubrownik
Dubrownik
Dubrownik
Dubrownik
Dubrownik
Dubrownik
Dubrownik
Dubrownik
Dubrownik
Dubrownik

DG

Blog fotograficzny ze zdjęciami mojego autorstwa. Zdjęcia zamków Szkocji, krajobrazy, Szkocja, Chorwacja, Polska. Na stronie również trochę mojej muzyki elektronicznej.

You might also like