Anweld

Demo Anweld z 96 roku ” ..zza czarnych koron drzew..”


Anweld to był zespół Black Metalowy ,który stworzyliśmy w roku 1996 z kolegą.Określenie Black Metal chyba najbardziej opisuje gatunek na jakim się wzorowaliśmy. Inspiracje Burzum,Mayhem,Bathory i wiele innych z tamtego okresu zespołów. Kasetę nagraliśly w garażu gdzie trzymaliśmy sprzęt.

Drzewa na okładce demo rosły na starym cmentarzu niedaleko miejsca naszego zamieszkania.Gitarę na której grałem kupiłem od Roba Darkena z Graveland. To ta sama ,na której Graveland nagrywał demo „Drunemeton” z roku 1992.

Nazwa Anweld pochodzi od imienia jednego z wojowników z książki. Niestety tytułu już nie pamiętam. Książka była z dziedziny fantastyki.

W planach mieliśmy nagrać kolejne demo „ o wojownikach nocy wołać będą wilki” .Niestety po powodzi w 97 te plany zostały porzucone ponieważ nasz sprzęt uległ zniszczeniu jako ,że garaż znajdował się przy odrze.Kilka nagrań było przygotowanych i poniżej można je posłuchać. Kilka jest w odnowionej wersji. Nie uchowały się teksty w całości i tylko kilka z nich udało się odtworzyć. Teksty były pisane przez znajomą nam osobę.

https://anweld.pl

Anweld
Demo Anweld z 96 roku ” ..zza czarnych koron drzew..” Anweld to był zespół Black Metalowy ,który stworzyliśmy w roku 1996 z kolegą.Określenie Black Metal chyba najbardziej opisuje gatunek na jakim się wzorowaliśmy. Inspiracje Burzum,Mayhem,Bathory i wiele innych z tamtego okresu zespołów. Kasetę na…
Strona www zespołu Anweld
Zza czarnych koron drzew wyłania się półmrok słońca.Bolesne promienie światła muskają martwe ciała.Krwią naznaczona ziemia przemywa deszczem rany.Blade ze strachu niebo okrywa mgłą widok śmierci.

Kilka nagrań,które się uchowały można przesłuchać poniżej. Kilka w odnowionej wersji.