Zamki Szkocji-Saltcoats

Chwilowo brak zdjęć, ponieważ nie mogę ich znaleźć. Planuję tam ponownie pojechać i wtedy dodam zdjęcia.

Saltcoats Castle, położony około 0,5 mil (0,8 km) na południe od miejscowości Gullane w hrabstwie East Lothian w Szkocji, to zamek dziedzińcowy z XVI wieku. Zamek ten jest uznany za zabytek chroniony prawem i jest wpisany na listę planowanych zabytków.

Zamek Saltcoats składa się z budynków, które tworzą kwadratowy dziedziniec otoczony murem obronnym. Wewnątrz dziedzińca znajdują się ruiny kilku budynków, w tym zamkowej kaplicy, której fragmenty ścian zachowały się do dzisiaj.

Zamek Saltcoats został zbudowany w XVI wieku przez rodzinę Gilmour jako rezydencja obronna i był kilkakrotnie rozbudowywany i modernizowany w ciągu wieków. W XVIII wieku został sprzedany rodzinie Hopes, którzy przeprowadzili dalsze prace modernizacyjne.

W czasie swojej historii zamek Saltcoats był miejscem wielu ważnych wydarzeń, w tym spotkań towarzyskich i uroczystości rodzinnych. W XVIII wieku był to popularny ośrodek kultury, a na jego terenie organizowano koncerty i bale.

W XIX wieku zamek Saltcoats przeszedł w ręce prywatne i stopniowo popadał w ruinę. W XX wieku został zakupiony przez National Trust for Scotland, który dokonał jego częściowej renowacji.

DG

Blog fotograficzny ze zdjęciami mojego autorstwa. Zdjęcia zamków Szkocji, krajobrazy, Szkocja, Chorwacja, Polska. Na stronie również trochę mojej muzyki elektronicznej.

You might also like