Duncansby Head

Duncansby Head

Duncansby Head to przylądek położony na północno-wschodnim krańcu Szkocji, na wyspie Skye, około 3,2 km na wschód od miejscowości John o' Groats. Przylądek znajduje się na obszarze krajobrazu o wyjątkowej wartości, z pięknymi klifami i widokami na otwarte morze.

Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów Duncansby Head jest para klifów, z których jeden zwany jest Stacks of Duncansby, a drugi - Duncansby Head. Stacks of Duncansby to dwie okazałe skały, które wyrastają z morza na wysokość około 60 metrów i są zamieszkane przez wiele gatunków ptaków, takich jak maskonury, alkii czy też foki.

Duncansby Head to również miejsce, gdzie spotykają się fale Morza Północnego i Oceanu Atlantyckiego. Dzięki temu na przylądku często można obserwować niezwykłe fale i widowiskowe prądy morskie.

Na przylądku znajduje się latarnia morska, która jest widoczna z odległości 24 km. Latarnia została zbudowana w 1924 roku i od tamtej pory służy jako ważny punkt orientacyjny dla statków przemysłowych i turystycznych, które przepływają przez te wody.

Duncansby Head to idealne miejsce dla miłośników przyrody, którzy cenią sobie piękno krajobrazów i chcą zobaczyć niezwykłe zjawiska naturalne. To również popularne miejsce dla turystów, którzy chcą zobaczyć jeden z najbardziej malowniczych punktów na mapie Szkocji.

Duncansby Head
Duncansby Head

DG

Blog fotograficzny ze zdjęciami mojego autorstwa. Zdjęcia zamków Szkocji, krajobrazy, Szkocja, Chorwacja, Polska. Na stronie również trochę mojej muzyki elektronicznej.

You might also like